Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Pokornej Vojt

(*1996) Student lingvistiky a sinologie, co rád fušuje do umění nebo něčeho na ten způsob - poezie, hudby, kresby, esejů.

Ram Yanna

(*1967) - česká básnířka, pořadatelka a kurátorka výstav 
výtvarného umění a fotografií a nepravidelně i literárních večerů. 
Žije v Praze. Svou poezii prezentuje na autorských čteních a na svém 
facebookovém profilu. V listopadu 2015 jí vyšla básnická sbírka Vzhůru nohama. Nové básně prezentovala ve společném almanachu Noc plná žen z roku 2018. 

"Píšu proto, abych se vyjádřila a dala tomu, co cítím, výraz. Pokud se 
mi to podaří, jsem asi pět minut spokojená" 

http://martinfryc.eu/vystavy/krest-basnicke…

Sakaki Nanao

(*1923) Japonský básník a poutník se po čtrnácti letech znovu toulá se svým českým přítelem Jiřím Weinem (který od začátku 80. let žije s japonskou ženou v horách středního Japonska) po Čechách a Moravě. V minulých dnech zamířili do Bratislavy za Egonem Bondym - a v Olomouci v Divadle hudby Nanao recitoval 7. října, byl hostem festivalu Poezie bez hranic.

Nanao Sakaki je japonským souputníkem amerických beatniků. Už v roce 1963 za ním přijeli Allen Ginsberg a Gary Snyder do Japonska, později přijel on za nimi do USA, se Snyderem podnikl přednáškové turné po Austrálii, s Ginsbergem se v roce 1990 společně procházeli květnovou Prahou (a Nanao pak ještě v Olomouci na univerzitě předsedal ekologickému shromáždění).

Jiří Wein se s Nanaem seznámil v Novém Mexiku v roce 1980, spřátelili se a Weinovým prostřednictvím Nanao do Československa v roce 1990 přijel.
Ve Weinových překladech tehdy vyšly Nanaovy básně v útlém svazku v nakladatelství Pražská imaginace. Před dvěma lety připravilo nakladatelství Jitro nový výbor, k němuž Wein napsal také předmluvu. Tři básně z tohoto vydání přetiskujeme.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nanao_Sakaki

Saša Gr.

(*1977) Básník, prozaik, výtvarník a literární organizátor.Zabývá se celoživotně literární tvorbou, píše zejména poezii a experimentální či humoristické prózy.Pracoval v nejrůznějších profesích, (keramik, operátor, pracovní terapeut, redaktor v nakladatelství aj.) Nyní provozuje Antikvariát MLHA ve Žďáru nad Sázavou.
Podílel se na organizaci řady výstav a literárních akcí (Výstavy výtvarné skupiny Wakuum15G, festivaly Literární Vysočina, MLHAfest, Paraliterární konference, autorská čtení v Unijazzu a desítky samostatných literárních pořadů v ČR a SR) Sám pravidelně vystupuje na autorských čteních v ČR a SR. Je prezidentem občanského sdružení Klub MLHA, jehož cílem je podpora začínajících výtvarníků a literátů. Provozuje literání server MLHA - www.mlha.gr.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sa%C5%A1a_Gr.

Shock Viki

(*1975) Básník a prozaik (vlastním jménem Viktor Pípal) se narodil 8. dubna 1975 v Praze. Absolvoval Střední technicko-strojní školu, poté pracoval jako mechanik, sanitář, knihovník, vrátný. V letech 1998-2004 byl zaměstnaný jako asistent produkce v České televizi, v současné době korektor. Kromě poezie se věnuje i výtvarné tvorbě, zejména fotografii a koláži.

http://vikishock.blogspot.cz/

Straka Josef

(*1972) Básník každým coulem, ale též prozaik a psycholog. Svůj čas tráví připravováním literárních večerů v Domě čtení nebo v kavárnách. Jeho velkou vášní je cestování a procházky – jeho šestá sbírka se příznačně jmenuje Malé exily.

http://josefstraka.osoba.cz/rubriky/zivotopis

Svobodová Irena

(*1963) - absolvovala Pedagogickou fakultu. UK, dále pak také Konzervatoř Jaroslava Ježka - obor tvorba textu a scénáře /ateliér Jiřího Suchého/ . Vystudovala DAMU u profesora Ivana Vyskočila obor: Herectví , pedagogika a autorská tvorba. V letech 1994-98 v angažmá Divadla na zábradlí jako herečka.

http://vramcibezobrazu.cz/index.php?action…

Šantroch Shaana Vlastimil

(*1961) - písničkář, kytarista, textař a snad trochu i básník. Založil projekty Veršotepárna a Shaalendář kde propagoval četbu a psaní poezie. Je organizátorem  literárně-hudebních večerů Shaanel 5. Připravuje vydání básnické sbírky.

https://santroch.blog.idnes.cz/