Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Šatánková Radana

(*1980) aktivní Žižkovanka, jinak kulturní publicistka, knižní editorka, lektorka, básnířka a prozaička, dramaturgyně pořadů a organizátorka kulturního života. Vyšlo jí 6 samostatných básnických sbírek i reminiscenční próza. Spolupracovala s rozhlasem, hudebníky, je členkou profesních organizací. Je předsedkyní spolku Krasomil, který na území Frýdku-Místku, Ostravy, Prahy a jejího okolí pořádá kulturní aktivity a projekty. Vypomáhá také v nakl. Talent Pro ART. Spolu s Edou Veselým vydala sb. básní věnovanou Žižkovu s příznačným názvem ŽižkOFFnaEX (Kampe, 2016). Autorčiným posláním je bořit předsudky o poezii, oslovovat mladé i dříve narozené a zvláště pak ty, kteří si myslí, že poezie je nuda a přežitek. Věnuje se též divadlu, biblioterapii a veršoterapii a příležitosným workshopům. O svém údělu říká: „Býti básnířkou je permanentní stav!“

https://www.databazeknih.cz/zivotopis/radana…

Šimůnková Zora

(*27.6.1965 - † 12.4.2021) Dcera, sestra, matka, manželka, teta a švagrová. Pro radost si píše zhruba od 12 let, vydala (zatím) tři knihy, má jednoho bratra, dvě děti, (postupně) dva manžely a tři kočky. Pořádá a spolupořádá různé akce, například festival Literární Vysočina www.literarnivysocina.com a skoro 15let Večer přiměřených depresí, což je taková šance pro autory zavedené i nezavedené.Podrobnosti na www.primerenedeprese.cz. Pikantérie na www.zorasimunkova.cz.

http://zorasimunkova.cz/

Špaček Viktor

(*1976) Básník, prozaik a výtvarník. Vystudoval sochařství na VŠUP /ateliér Kurta Gebauera/, diplomoval v roce 2004. V roce 2007 publikoval sbírku básní Zmínky a případky v nakladatelství Literární salon, v roce 2010 sbírku básní Co drží Nizozemí v nakladatelství Fra. Jednotlivé básně mu vyšly ve francouzštině, angličtině a italštině, je zastoupený v italské antologii mladé české poezie Rapporti di errore (Mimesis 2010), v anglické antologii From a terrace in Prague (Litteraria Pragensia 2011) a také v antologiích Nejlepší české básně 2011, 2012, 2013 (Host). Roku 2015 mu vyšla sbírka povídek Něco cirkusového (Dybbuk) a sbírka básní Nejasný rozměr (Perplex). Jeho jednotlivé povídky byly uveřejněny v časopisech Host, Haluze, Pandora, Uni. Pracuje jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor.

http://www.viktorspacek.cz/

Typlt Jaromír

(*1973) Narodil se v Nové Pace, na Filosofické fakultě UK vystudoval obor filozofie - český jazyk a literatura, nyní zde dokončuje doktorské studium komparatistiky. Civilní službu strávil ve sdružení Fokus Myklub Liberec, které se stará o duševně nemocné. Byl kurátorem liberecké Malé výstavní síně a Galerie U Rytíře, do sociálních služeb se vrátil v Kulturně komunitním centru Art na Letné. Literárně debutoval v roce 1990 básnickou sbírkou Koncerto grosso (Mladá fronta), za sbírku Ztracené peklo (Český spisovatel) získal o čtyři roky později Cenu Jiřího Ortena. Z knih na hraně mezi poezií o prózy mu vyšly Pohyblivé prahy chrámů (Mladá fronta, 1991), že ne zas až (Host, 2003), Stisk (Torst, 2007) či Za dlouho (Argo, 2016). Napsal monografii sochaře Ladislava Zívra (Kant, 2013), edičně se podílel na zveřejnění textů a výtvarných děl Zdeňka Koška, Františka Nováka nebo právě Hany Fouskové. Jako hudební a literární performer připravil s Michalem Ratajem představení Škrábanice (v letošním roce vydali u Polí5 druhé album Zaškrábnutí) a s Pavlem Novotným Ursonate podle básně Kurta Schwitterse.

https://www.typlt.cz/

Wudy Robert

(*1977) Básně publikoval v Tvaru, Hostu a dalších časopisech, na podzim roku 2018 mu Nakladatelství Pavel Mervart vydalo debutovou sbírku Nové pověsti. Věnuje se též tvorbě bajek. Z otcovy strany má německé, ruské a irské předky, jeho praděd z matčiny strany byl Karel Bohumil Hájek - první ředitel pražského Městského sirotčince. Po ukončení gymnázia nastoupil do knihovny Psychologického ústavu AV ČR. V současnosti pracuje v Knihovně na Vinohradech. Žije v Praze.

https://itvar.cz/lide/robert-wudy

Zbořil Jan

(* 1979), grafik, básník, hudebník. Vydal básnickou sbírku Skříň (Psí víno, 2010) a Pohovka Sigmunda Freuda (Petr Štengl, 2019). V minulosti vedl redakce na webech Písmák.cz a Totem.cz. Jeho texty byly přeloženy do polštiny a francouzštiny a jsou zastoupeny v několika antologiích.

https://www.databazeknih.cz/autori/jan-zboril…

« Předchozí 1 3 4 5 6 7 Next »