Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Básník Ticho

(*1973) Vlastním jménem František Vaněček absolvoval obor pěstitel rostlin na Střední zemědělské technické škole v Rakovníku, po rekvalifikaci na Masarykově dopravní škole pracoval jako železniční signalista a vystřídal řadu dalších zaměstnání. Od roku 1997 vytváří experimentální a konceptuální „noviny poezie“ Noc, jež vystavuje doma i v zahraničí. Veřejně vystupuje jako recitátor svých básní a zpěvák ukázek z opery Veselý Doškář. Působí jako redaktor v časopisu Babylon, dále publikuje mj. v A2, Psím vínu, Souvislostech a Tvaru. V roce 2004 napsal pro divadelní soubor Ježek a Čížek hru Pekarolla aneb divnohra. Vydal knihy prózy Artcore (2003), Růže pro Miladu (2004), Obchodník s nocí, narcis a netopýr (2011) a poezie Básník Ticho (2000), Pramínek bajtů (2006), Malá kniha Noci (2012).

http://squat.net/praha/ticho/index.php

Calta Ondřej

(*1989) Publikoval: 2011 Vranovský výběr, sborník 2009 Neklišé: v zajetí slov; almanach, Praha, "Mé básně jsou pro mně malinké nádoby, do kterých vztek svůj nalívám, aby mi srdce nežral. "

Čermáková Jarmila Hannah

Básnířka, žurnalistka, dramatička a loutkoherečka se narodila 5. června roku 1945 v Praze. Maturovala na Výtvarné škole V. Hollara a ve studiu pokračovala na DAMU (obor loutkářství). Debutovala v roce 1982 odbornou publikací Herci pro pět prstů. První angažmá přijala v Liberci. Později působila v Naivním divadle a hostovala i v tehdejší Ypsilonce. Angažmá skončilo v roce 1968 a v dalších letech působila v černém divadle Laterny Magiky. Kromě literární tvorby a psaní knih pro děti se Jarmila Hannah Čermáková věnuje i výtvarné činnosti a zabývá se též romskou problematikou.

http://xxvi.layne.cz/index.php?option=com_content…

Dumková Věra

(*1969) básnířka a prozaička. Publikovala v Literárních novinách, Labyrint Revue, Salonu, Babylonu, na internetových stránkách a knižně v almanachu Klubu 8. Pod pseudonymem píše erotické povídky do Hustleru a Penthousu. Též působí v redakční radě časopisu pro psychické zdraví - Esprit. V pražském nakladatelství Protis vyšla sbírka jejích básní Bojíš se zrcadel ve mně?  

http://dumka69.blog.cz/

Erben Milan

(*1959) Básník a zpěvák kapely Slum. V roce 2004 mi vyšla sbírka „Koncem adventu“ v nakladatelství Alfa-Omega, roku 2006 CD Slumu, v roce 2008 sbírka „Perimoukasso“ ve stejném nakladatelství. Vystupuji sám nebo s kapelou v klubech, kavárnách, hospodách a na festivalech. Občas mi něco vyjde v časopisech, mám také samizdatové sbírky pro děti „Mladý kos“ a duchovní poesie „Zde zatím“.

http://www.kapelaslum.cz/

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »