Nacházíte se na stránce: Autoři / Martin Vácha

Autor - Martin Vácha

http://www.xxvi.cz/index.php?option=com_content…

K dnešnímu dni

Schoulený mezi strunami
padlých kapek
opěvuji vítězství letního deště
a upírám svůj zrak
k nedozírným hladinám mračen,
lemujících tajemství jasu...

(mailem 7.7.2011)

Vědecko technicko vynálezecká zpráva

Vzhledem k tomu, že jsem na rozdíl od některých inženýrů, uchytívšich se později i jako vtipní hudebníci, absolvoval několik škol, mateřskou, základní, autoškolu a školu pokrokových zkušeností, rozhodl jsem se výrazně ovlivnit nejen naši kulturní scénu, ale též proslavit český národ v oblasti světové techniky.
Barevná televize od prvopočátku zobrazuje tři základní barvy: červenou, zelenou a modrou. Dokonalí Japonci se rozhodli pro zvýšení dokonalosti zobrazovat ještě žlutou a už to také vyrábějí. Po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k názoru, že k naprosté dokonalosti je třeba ještě zobrazovat zvlášť stříbrnou, zlatou, žaludovou a kulovou. Také propaguji, že je nutno každopádně překračovat hranice zaběhlé hudební reprodukce. Mono, stereo a quadro mně už dávno nevyhovuje a tak jsem přišel na myšlenku oktofonie. Byla by třeba jen krychlová místnost, kterou by ve vodorovné půli přepažoval zvukově propustný rošt, na němž by ve středu (nikoli ve čtvrtek) seděl ukřeslený posluchač. V horních a dolních rozích jsou umístěny repráky. Představte si kupříkladu, že se nacházíte uprostřed šachty studně. Z ničeho nic se Vám nad hlavou ozve zoufalý výkřik, který Vám záhy proletí kolem hlavy a teprve pod Vámi se ozve konečné šplouchnutí. Tak, teď už to víte, takže už jen čekám, kdy se toho nějaký blbec chytne a já opět ostrouhám.
Co se týče třeba lodní dopravy, je politováníhodné, že po náročné a nákladné úpravě labského koryta zrušili vodní dopravu uhlí do Chvaletic. Prý je drahá nafta, nebo co. Optimálním řešením bude natáhnout nad řekou trolejové vedení. Pochopitelně myslím i na plavební komory a měnící se stav vody na českých tocích. Zkrátka je nutno použít u plavidel ty dlouhé sběrné klacky, nebo jak