Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Malijevský Igor

(*1970) Básník, publicista a fotograf vystudoval teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě University Karlovy, souběžně studoval filosofii. Poté se živil jako správce sítě, vyučoval fyziku a tvůrčí fotografii na základní škole, pracoval jako redaktor Literárních novin. S Jaroslavem Rudišem uvádí úspěšný literární kabaret EKG v pražské Arše.

http://www.malijevsky.com/

Marhoul Alois

Alois Marhoul (*24. 6. 1951 - †10. 5. 2024) - český básník a spisovatel. Vyučený kuchař, absolvent Střední hotelové školy v Mariánských Lázních. Je členem Obce spisovatelů ČR, členem Českého centra Mezinárodního PEN klubu. V roce 2013 byl zařazen do životopisné encyklopedie Hubners: Who is Who v České republice a v roce 2014 byl zařazen do digitální knihovny básníků 185 zemí všech dob: POETAS SIGLO XXI ANTOLOGIA DE POESIA + 12 000 POETAS de 185 PAISES (EDITOR: Fernando Sanchez). Básnická sbírka Strom, který se nechal tetovat je jeho patnáctou sbírkou.

https://www.marhoul.eu/

Matzenauer Michal

(*1947). Básník a výtvarník, do roku 1989 publikoval v samizdatových časopisech, sbomících a vydal dvě básnické sbírky Alkohol v krvi a Pokročilá doba. Účastnil se také několika jednodenních nebo jednohodinových výstav. Od roku 1989 vydal několik knih poesie (Ostrovy v hlavě, Soukromý labyrint atd.), měl řadu samostatných i skupinových výstav. Publikoval a vystavoval i v zahraničí a ilustroval několik prozaických a básnických knížek (Postavy na zpracování, Pití čaje ve volné krajině aj.)

https://www.pametnaroda.cz/cs/matzenauer-michal…

Merild Paul

(*1978) Vlastním jménem Pavel Maloš. Narozen před mnoha lety v nemocnici Československo-sovětského přátelství. Renezanční člověk – básník, textař, písničkář, dramatik, režisér, herec, moderátor, animátor workshopů a kouzelník. Je vyučený řezník, stejně jako Antonín Dvořák.

http://www.paulmerild.com/

Míka Tomáš

(*1959) Pražský básník, prozaik, publicista a překladatel. Vystudoval český a anglický jazyk na Filosofické fakultě University Karlovy, později vyučoval angličtinu, od konce 80. let se věnuje překladům (do češtiny převedl mj. díla Johna Bunyana, Jamese Hogga, Washingtona Irvinga a Samuela Becketta). V 80. a 90. letech psal texty a hrál na saxofon v řadě hudebních formací.

http://www.mikatomas.com/

Misař Aleš

(* 1984) básník melancholik samotář novinář. Po studiích a maturitě na Gymnáziu Nymburk v roce 2003 začal studium politologie a bohemistiky, avšak přesedlal na germanistiku na UJEP v Ústí nad Labem, kde tento rok studia konečně završuje. V roce 2004 vydal vlastním nákladem svou první knihu poezie (Neštěstí v lásce, štěstí v poezii), další následovaly v roce 2006 (Proti armádě tvé krásy) a 2009 (Patřím Noci) opět nákladem vlastním, v druhém případě s plnou podporou Města Nymburk.

https://www.databazeknih.cz/autori/ales-misar…

Motýl Petr

(* 1964) český básník, prozaik, autor divadelních her, umělecký kritik, vydavatel časopisů a internetových periodik.

http://petrmotyl.cz/