Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Olšovský Miroslav

(*1970) Básník, prozaik, rusista a komparatista. Vydal prózu Líčení (2012) a básnické sbírky Záznamy prázdnot (2006), Průvodce krajinou (2011) a Kniha záznamů a prázdnot (2017). Podílel se na vydání a překladu antologie literární a filozofické tvorby činarů Ten, který vyšel z domu… (2003). Edičně připravil výbor z díla básníka Igora Cholina Nikdo z vás nezná Cholina (2012). Básně a eseje o literatuře publikoval v A2, Pěší zóně, Souvislostech či Světu literatury. Pracuje ve Slovanském ústavu AV ČR. V dohledné době mu má vyjít v nakladatelství Fra kniha Psaní mi za rukou běhá jako pes.

https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/miroslav…

Pavlovič Vladimír

(*1963) Žije v Čelákovicích. Vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, pracuje jako projektant. Dosud publikoval časopisecky: Iniciály, Literární noviny, Tvar, Moderní analfabet, Almanach Pant, Almanach Klubu 8, Modrý květ, Sojky v hlavě, Jihovýchodní pošta, Občanský deník, Host, Lázeňský dost a Obrácená strana měsíce. U nakladatelství Petrov vydal v roce 2004 prózu 89 míst k sezení. 

http://www.ipetrov.cz/autor.py/W202

Pazdera Petr Payne

(*1960) Český spisovatel. V letech 1979–1981 se vyučil uměleckým zpracovatelem dřeva, poté v letech 1981–1982 a 1984–1989 vystudoval Komenského evangelickou bohosloveckou fakultu, v letech 1989–1992 působil jako evangelický farář v Kadani a v Chomutově. V roce 1997 založil nakladatelství Medard.

http://www.czlit.cz/main.php?pageid=34&author_id…

Pillow David

(1979*) Ostravský básník, prozaik, příležitostný DJ. Pořádá a moderuje literárně-hudební pořady Básnickou revue, Otevírání a jiné žánrové večery. Spolupracuje s hudebníky, výtvarníky a dalšími umělci. Vystupuje s projekty Dialogy s klavírem a Pillow/Varg. Rád se prochází večerním městem či cestuje vlakem. Zabývá se komiksovou tvorbou, kavárenskou tématikou, kolážovou fotografií, rovněž koketuje s divadlem. Publikoval ve Spisovatelských listech, Lidových novinách a antologiích. Vydal sbírku Vzkazy Madame X (2012, Beletris), dále limitovaný náklad crazy prózy Antihrdinové (2015, Beletris). Verši a doslovem přispěl do básnického almanachu Na hraně (2020, Otevření). Žije a tvoří v Praze.

https://www.spisovatelskelisty.cz/author/david…

Pokornej Vojt

(*1996) Student lingvistiky a sinologie, co rád fušuje do umění nebo něčeho na ten způsob - poezie, hudby, kresby, esejů.

Ram Yanna

(*1967) - česká básnířka, pořadatelka a kurátorka výstav 
výtvarného umění a fotografií a nepravidelně i literárních večerů. 
Žije v Praze. Svou poezii prezentuje na autorských čteních a na svém 
facebookovém profilu. V listopadu 2015 jí vyšla básnická sbírka Vzhůru nohama. Nové básně prezentovala ve společném almanachu Noc plná žen z roku 2018. 

"Píšu proto, abych se vyjádřila a dala tomu, co cítím, výraz. Pokud se 
mi to podaří, jsem asi pět minut spokojená" 

http://martinfryc.eu/vystavy/krest-basnicke…

Růžička David

(*1973) alias Román Douděra je básník z Uhříněvsi, za jehož tvorbou nalezneme tyto knižní publikace: Posmrtný život mouchy (2006), Jakýpacopa (2008), Totok etudy (2009), Hory na hurá (2011), Veřejný hudlant/Horizont událostí (2014), Principálka (2017), Případ nedopovězené slečny Y (2018) a Mlžný cirkus (2019) – vše v nakladatelství Pavel Mervart. Od roku 2009 spolupracuje s hudebníky Marcelem Bártou a Dorotou Barovou v hudebně-poetickém uskupení Varietní trio Konráda Kapitoly, či jako pravidelný host DoMa ensemble.

http://www.pavelmervart.cz/autor/david-ruzicka-43/

Sakaki Nanao

(*1923) Japonský básník a poutník, ekologický aktivista i souputník amerických beatniků. V roce 1963 za ním přijeli do Japonska Allen Ginsberg a Gary Snyder, později přijel on za nimi do USA, se Snyderem podnikl přednáškové turné po Austrálii, s Ginsbergem se v roce 1990 společně procházeli květnovou Prahou. Na univerzitě v Olomouci předsedal Nanao ekologickému shromáždění. Překladatel Jiří Wein se s Nanaem seznámil v Novém Mexiku v roce 1980, spřátelili se a jeho prostřednictvím přijel Nanao i do Československa. Ve Weinových překladech vyšly v roce 1990 Nanaovy básně v útlém svazku v nakladatelství Pražská imaginace. V roce 2002 připravilo nakladatelství Jitro nový výbor. Po dvaceti letech se v Čechách snad dočkáme nové knihy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nanao_Sakaki

Saša Gr.

(*1977) Básník, prozaik, výtvarník a literární organizátor.Zabývá se celoživotně literární tvorbou, píše zejména poezii a experimentální či humoristické prózy.Pracoval v nejrůznějších profesích, (keramik, operátor, pracovní terapeut, redaktor v nakladatelství aj.) Nyní provozuje Antikvariát MLHA ve Žďáru nad Sázavou.
Podílel se na organizaci řady výstav a literárních akcí (Výstavy výtvarné skupiny Wakuum15G, festivaly Literární Vysočina, MLHAfest, Paraliterární konference, autorská čtení v Unijazzu a desítky samostatných literárních pořadů v ČR a SR) Sám pravidelně vystupuje na autorských čteních v ČR a SR. Je prezidentem občanského sdružení Klub MLHA, jehož cílem je podpora začínajících výtvarníků a literátů. Provozuje literání server MLHA - www.mlha.gr.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sa%C5%A1a_Gr.