Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Básník Ticho

(*1973) Vlastním jménem František Vaněček absolvoval obor pěstitel rostlin na Střední zemědělské technické škole v Rakovníku, po rekvalifikaci na Masarykově dopravní škole pracoval jako železniční signalista a vystřídal řadu dalších zaměstnání. Od roku 1997 vytváří experimentální a konceptuální „noviny poezie“ Noc, jež vystavuje doma i v zahraničí. Veřejně vystupuje jako recitátor svých básní a zpěvák ukázek z opery Veselý Doškář. Působí jako redaktor v časopisu Babylon, dále publikuje mj. v A2, Psím vínu, Souvislostech a Tvaru. V roce 2004 napsal pro divadelní soubor Ježek a Čížek hru Pekarolla aneb divnohra. Vydal knihy prózy Artcore (2003), Růže pro Miladu (2004), Obchodník s nocí, narcis a netopýr (2011) a poezie Básník Ticho (2000), Pramínek bajtů (2006), Malá kniha Noci (2012).

http://squat.net/praha/ticho/index.php

Borkovec Petr

(*1970) narodil se v Louňovicích pod Blaníkem. Pracoval jako redaktor revue Souvislosti (1992–2017), Nakladatelství Lidové noviny, Lidových novin a Literárních novin. V současnosti je dramaturgem café Fra a redaktorem nakladatelství Fra. Od roku 1990 vydal patnáct knih básní, próz a textů pro děti. Zatím posledními knihami jsou sbírka povídek Lido di Dante (2017), básnická sbírka Herbář k čemusi horšímu(2018), básně pro děti O čem sní (2016) a Věci našeho života (2017). Jeho sbírky a prozaické knihy vyšly v Německu, Rakousku, Anglii, Rumunsku a Itálii. Přeložil výbory z poezie Vladislava Chodaseviče, Vladimira Nabokova, Jevgenije Rejna a Jurije Odarčenka. S Matyášem Havrdou přeložil Sofoklova Krále Oidipa a Aischylovu Oresteiu.

https://www.czechlit.cz/cz/autor/petr-borkovec-cz/

Calcath Mikolajek Tomáš

(*1986) Ostravský básník, rytíř, altruista i bojovník romatické duše se zálibou v black metalu a kočkovitých šelmách. Vlastním jménem Tomáš Mikolajek - obhospodařuje svou doplňující přezdívku jednou za čas – před tím časem byl Calcath Nemocný. Dosud nepublikoval, mimo novin a časopisů denního tisku. VÍTĚZ A REGENT POESIE V TURNAY KRÁLOVNY POESIE 2019!!!!

https://www.facebook.com/jejich.calcathea

Calta Ondřej

(*1989) Publikoval: 2011 Vranovský výběr, sborník 2009 Neklišé: v zajetí slov; almanach, Praha, "Mé básně jsou pro mně malinké nádoby, do kterých vztek svůj nalívám, aby mi srdce nežral. "

Čermáková Jarmila Hannah

(* 5.6.1945 - † 6.3.2024) Básnířka, žurnalistka, dramatička a loutkoherečka se narodila v Praze. Maturovala na Výtvarné škole V. Hollara a ve studiu pokračovala na DAMU (obor loutkářství). Debutovala v roce 1982 odbornou publikací Herci pro pět prstů. První angažmá přijala v Liberci. Později působila v Naivním divadle a hostovala i v tehdejší Ypsilonce. Angažmá skončilo v roce 1968 a v dalších letech působila v černém divadle Laterny Magiky. Kromě literární tvorby a psaní knih pro děti se Jarmila Hannah Čermáková věnuje i výtvarné činnosti a zabývá se též romskou problematikou.

http://xxvi.layne.cz/index.php?option=com_content…

Černá Nataša

Nataša Černá, narozena 24. 9. 1944  v Praze. Bývalá redaktorka internetového periodika, básnířka a překladatelka poezie z ruštiny, bulharštiny a angličtiny. Vydala tři knihy svých básní, jednu s překladem Puškinovy Gavriiliady a jednu knihu s výběrem veršů bulharského básníka Davidkova.

https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/natasa…

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 Další »