Nacházíte se na stránce: Autoři

Autoři

Dumková Věra

(*1969) básnířka a prozaička. Publikovala v Literárních novinách, Labyrint Revue, Salonu, Babylonu, na internetových stránkách a knižně v almanachu Klubu 8. Pod pseudonymem píše erotické povídky do Hustleru a Penthousu. Též působí v redakční radě časopisu pro psychické zdraví - Esprit. V pražském nakladatelství Protis vyšla sbírka jejích básní Bojíš se zrcadel ve mně?  

http://dumka69.blog.cz/

Erben Milan

(*1959) Básník a zpěvák kapely Slum. V roce 2004 mi vyšla sbírka „Koncem adventu“ v nakladatelství Alfa-Omega, roku 2006 CD Slumu, v roce 2008 sbírka „Perimoukasso“ ve stejném nakladatelství. Vystupuji sám nebo s kapelou v klubech, kavárnách, hospodách a na festivalech. Občas mi něco vyjde v časopisech, mám také samizdatové sbírky pro děti „Mladý kos“ a duchovní poesie „Zde zatím“.

http://www.kapelaslum.cz/

Hallerová Hannah

Když se Hannah narodila, bylo jejím rodičům dohromady přesně sto let. Na Svět přišla 8.8. a její iniciály jsou H.H. H je 8. písmeno abecedy. Někomu by to mohlo evokovat nácky, ale opak je pravdou, Hannah otevřeně podporuje Israel. A ještě jedna glosa mezi řádky, jméno Hannah se čte stejně zepředu i zezadu. "MetroSlamerka co Vám svými verši tepny přiškrtí."-OL

http://liter.cz/Autori/34405-info.aspx

Hodáček Kamil Marcel

(*1980) Autor pěti básnických sbírek. Autor psychologického románu "Až úzko pomyslet" (2019). Galerijní kustod, básník, prozaik, příležitostný výtvarník. Ač zrozenec července, nesnáší léto ve městě. Nesnáší nadřazenost v jakékoliv formě, nesnáší lhaní, povyšování, rýžový nákyp, porno, protože ho není schopno vzrušit, slam-poetry, protože mu nedává smysl, nesnáší vychloubání, falešné autority, ponižování, oholené mužské hrudníky, pivo bez pěny a víno bez hroznů. Miluje zvuk hrotu plnicího pera zběsile utíkajícího po papíru, modřence, růže, vepřové klobásy, svítání, melodii praskajících jisker ve zvířecí srsti, dvakrát poctivě promazané krémové zákusky, listy kopřiv, posezení na zahradách, Franze Kafku, černobílé fotografie mužských aktů, Ginsberga a !světe div se! - vlastní život!

https://www.facebook.com/hodacek

Hostaša Oldřich Antonín

(*1953) Probuzení básníkovy můzy zapříčinilo osobní setkání v sedmnácti letech s Jaroslavem Seifertem. Publikuje v Divokém víně a jeho chraplavý hlas lze zaslechnout i na některých literárních čtení. Nyní je vrátným na ministerstvu kultury. Též autorem knih Čekání na lásku a Pražský requiem.

https://www.lidovenoviny.cz/nahled.aspx?d=07.11…