Nacházíte se na stránce: Akce
Zobrazuji pouze proběhlé akce, Zobrazit vše

Akce - již uplynulé události

25. 5. 2024 16:30Festival Mezi Ploty

Mezi Ploty 2024

Scéna otevřeného umění II

Trans asi metrické duo Luboš & Ondrus

Ondřej Linhart – textuální performance
Luboš Jeřábek – kytary, projekce, soundgate

Básně, skeče, akrobacie na visuté hrazdě poezie. Hudební temperování
za účasti brumle, kytary, harmoniky i hromobijce. Vyladěná dvojice
zahraje na Vaši strunu, anebo rozladí staré vnímání tradiční chvilky
poezie.

16. 5. 2024 19:45Poesie mezi Řádky: VOJTA VACEK / IRMA

Votěch Vacek

host: Vojta VACEK-básník, redaktor a herní scénárista. Je jedním z organizátorů mezinárodního festivalu Den poezie. Básně a bajky publikoval v literárních časopisech, novinách a antologiích. Jeho texty byly přeloženy do němčiny, angličtiny, francouzštiny, řečtiny a japonštiny. Vydal básnické sbírky Schopní jsou ti s chlopní (2015, edice H_aluze) a Měňagon (2021, Pavel Mervart), za který obdržel Cenu Jiřího Ortena. Hraje v kapele Představy postavy.

hudba: IRMA-Proměnlivé těleso vycházející z literárních praxí, naivního přístupu k hudbě a kolektivní citlivosti. Otevřená platforma lidí, (ne)hudebních nástrojů a spřízněných entit zabývající se zvukovou interpretací textů. 

15. 5. 2024 20:00Májový KaBaReT

Májový KaBaReT
Kabaret literátů a podivínů, jmenovitě:
Viki Shock- básník nočních můr & půlnočních rapsódií.
Vladimír eF- režisér krátkých filmů, představí svou odvrácenou
stranu zvráceného poety.
Kamil Princ- básník království Deakdence vystoupí z vln Mrtvého moře.
Luboš & Ondrus- akrobacie na visuté hrazdě poezie a hudebního průmyslu.

18. 4. 2024 19:45Poezie mezi Řádky: VIKI SHOCK / KAMIL PRINC

Viki Shock a Kamil Princ

host: Viki Shock-básník a prozaik, autor knih neotřelých názvů: V předsíni dýchal idiot, Dvakrát opakované ňadro,Negropolis aneb Irracionálno dobyto!, Sněhurka, jakou svět neviděl! atd. Představí i svou novou knihu Půlnoční rapsódie-Noční můry a jiné živé sny z let 1995-2023.

hudba: Kamil Princ-neodekadentní básník i otrlý hudebník.

21. 3. 2024 19:45Poesie mezi Řádky: Básník TICHO / NASKA Jj

Básník Ticho

host: básník Ticho - Básník a performer. Zakladatel Invencionalismu a Prostoru společného ticha. Narodil se 4. 1. 1973 ve Slaném. Maturoval na zemědělské škole v Rakovníku (obor pěstitel rostlin). Po rekvalifikaci pracoval jako signalista (v železničním sboru měl hodnost výkonný technik) a pak v dalších zaměstnáních. Celý život zápasil s nevyléčitelnou nemocí. Miloval volný a nezávazný, až bezstarostný životní styl. Rád cestoval po Evropě, a to i se svým psem Ticho. Žil a tvořil ve squatu Milada. Žije stále jako living poetry. Má dceru Stelu. Od roku 1997 píše experimentální a konceptuální noviny poezie Noc, jež také vystavuje. Často veřejně vystupuje jako básník, převážně v Čechách a Polsku. Je zastoupen v antologiích a výběrech. Vede seminář poezie, přednáší poezii jako lektor. Pro divadelní soubor Ježek a Čížek napsal hru Pekarolla (asi 2003). Spolunatočil krátký film Velká hlava bez příčiny (2007).
Výběrová bibliografie: Básník Ticho (básně, vlastní náklad, investor Beránek 2000) Artcore (krátké prózy, vlastní náklad, investor Beránek 2003) Pramínek Bajtů (technopoezie, in 7edm, Theo 2006) Růže pro Miladu (squaterský román, pod jménem Squat 2004; Concordia 2008) Obchodník s nocí, narcis a netopýr (básnický román, vlastní náklad 2009 a investor Beránek 2011) Malá kniha Noci (2012, Skoba 2014, Our production 2019) Neuroromance (kyberpunkový román, Pravěk 2014 a 2017) PLAY OFF (básně, Protimluv 2015) Obchodník s nocí (e-kniha, remake, Protimluv 2018), Tak trochu na mraky (CD audiokniha, Guerilla Records, 2019), Muž v karanténě. Nouzový stav (Our Production, 2020), Firemní návrh na dabing (Protimluv 2021).

hudba: Naska Jj - písničkář osobních  i příběhů jiných, kytarový drvoštěp, chirurg ambientu, hlas naléhavosti pramenu skalního a v neposlední řadě Dj.

29. 2. 2024 19:45Poesie mezi Řádky:Helena SKOČOVÁ / Vlastimil SHAANA Šantroch

Skočová-Shaana
hosté:
Helena Skočová - Administrátorka blogu iDnes, spisovatelka, spoluzakladatelka internetoveho nakladatelství Enakladatelstvi, členka Loutkového divadla Jiskra. Pak také máma tří dětí, studentka...
Vlastimil Shaana Šantroch - písničkář, kytarista, textař a snad trochu i básník. Založil projekty Veršotepárna a Shaalendář kde propagoval četbu a psaní poezie. Je organizátorem literárně-hudebních večerů Shaanel 5. Vydal dvě básnické sbírky a přispěl do několika almanachů. Prostě trochu muzikant, trochu komediant, trochu programátor, trochu grafoman, trochu magor...

30. 1. 2024 20:00Literárně-hudební kabaret na (A)voidu

AvoidCafé

XVIII. Podpalubní kabaret tentokrát v (A)void Café cca pod Tančícím domem. „V kobce na náplavce barman přikládá, pod Tančičem je skvělá zábava…“ S nejlepšími kousky kabaretní sezóny 2024 vystoupí tito umělečtí gentlemani:

Zuzana Dumková s dynamitnickou kytarou + Jan Lidové noviny Nejedlý + Lapač dechu Ondřej Linhart + Slovní balantér Kamil Princ + Lapač snů Viki Shock + Jim Nasrat + Štěpán Mikulenka + Šíleně smutná Delfína + (Ne)skutečný umělec + Radek F1 + Mrtví tatínci + Čtvrtá a pátá premiéra písně Všichni jsou už v Essenu
V devět proběhne obvyklé neobvyklé nápojové překvapení s příběhem!
Večerem provázejí a hosty zpovídají dva skvělí vyvaděči pan Josef Straka v hrsti a pan Bohuslav Vaněk-Úvalský v plyši. A možná připluje i manuální ulož.to…
Vstupné jest dobrovolné, kontroluje BVÚ.
Těšíme se na Vás!
POZOR! Kabaret se v lednu koná od 20.00 v (A)void Café zhruba pod Tančícím domem poblíž Jiráskova mostu.
Kdo to zvrtá a dorazí na loď, nechť pokračuje po nábřeží a po proudu Vltavy a dojde tam za 6 minut. Kdo chce poslouchat racky, ať zůstane na lodi!
Zobrazit aktuální události
« Předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25 Další »