Nacházíte se na stránce: Akce
Zobrazuji pouze proběhlé akce, Zobrazit vše

Akce - již uplynulé události

21. 9. 2023 19:45Poezie mezi Řádky: JIŘÍ KAČUR / JANA ŠTEFLÍČKOVÁ

Jirka Kačur

Texty:          Jiří Kačur narozen v roce 1965. Léta 1965 až 68 prospal jako hodné pachole v Bruntále. Jako student fyziky bojoval za svobodu na pražských ulicích v roce 89, ale vyznamenán za statečnost nebyl. Ku prospěchu kulturního klimatu v této zemi již mnoho let provozuje antikvariát a píše divadelní hry, povídky, romány, eseje, básně a kreslí i komiksy.

Hudba: Jana Šteflíčková-písničkářka, kytaristka a herečka. Vystudovala DAMU, hrála v Západočeském divadle v Chebu je členkou souboru Studia Y. Ukázky z CD Letná a další najdete na: https://steflickova.cz/.

15. 6. 2023 18:00Hanspaulka Fest 2023

Hanspaulka Fest

Performance v klubovém fesťáku.

Přijďte oslavit začátek léta, radost ze života, svobodu!
Již tradiční Hanspaulka Fest Pavla Berkoviče vám letos nabídne vystoupení kapel i sólo umělců a spoustu legrace.
Zahrají vám:
Princezny
Voříšek aka MC Jupiter
Zuzana Dumková
Nepřekračuj spícího vlka
Krycí jméno
The Muslim Jew, The Ugly & The Drummer
Máte málo věcí
Ondrus Double
Propop
The Group

17. 5. 2023 19:00Michal Bulíř: Valerie v roce divů

Valerie v roce divů
V prosinci loňského roku vydanou básnickou sbírku Michala Bulíře Valerie v roce divů pokřtí 17. května 2023 v Čítárně Unijazzu legenda českého bigbeatu Michal Prokop společně s frontmanem pražské rockové kapely Bílá nemoc Zdeňkem Hříbalem a nakladatelem Lubomírem Houdkem (Galén).
V průběhu večera s autorským čtením poezie vystoupí čeští básníci Radek Lehkoživ, Ondřej Linhart a Básník Ticho. V druhé polovině pak zahraje folkrockový projekt Lautrec, ve kterém se sešli Roman Hampacher (ex-Dobrohošť, Irish Dew, Jana Koubková, sólo), Martin Kalenda (ex-Echolama, Mrakoplaš, Nomen Omen, Poslední šance, …) a Michal Bulíř (ex-Jen tak, Ztraceni v překladu, Wasabeat.
“Před pár lety jsme se pracovně potkali s Michalem Prokopem, který si následně vybral pro své poslední album pár mých věcí. Při jeho známé náročnosti na písňové texty a předchozí spolupráce s geniálním básníkem Pavlem Šrutem, to pro mne znamenalo, krom splněného snu, neb jsem na velké trojce Prokop, Mišík, Pospíšil vyrostl, i velkou výzvu. Nakonec na albu Mohlo by to bejt nebe… jsou tři mé texty,” říká Michal Bulíř. “Následně se podařilo dotáhnout k vydání u Galénu i dlouho připravovanou sbírku Valerie v roce divů s krásnou anotací Mirka Kováříka.”
Vstup volný. 

13. 5. 2023 14:00Magorova studánka 2023 - Pocta Daně

Magorova studánka

Pralesní houbařské symposium básníků básnířek pěvců a pěvic recitátorů rétorů výtvarnic a výtvarníků letos nejméně jedenáctý ročník, dědictví po Magorovi nikoli pouze nostalgické nýbrž svou podstatou tréninkové - cvičit se bude radost, trpělivost, ekologičnost stop, atd. Program je bohatý, recitace bude špikovat hudba a naopak, penzum na účinkujícího je 15-20min. Křtít se budou dvě básnické sbírky. Téma letošního ročníku - Pocta Daně, tak se podle toho prosím zařiďte. Vyjmenovávat účinkující - ach, nechcete se nechat překvapit? Sestava je pů-pů-pů.

28. 4. 2023 19:00Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO - křest knihy

Nanao Sakaki

Performanční fúze básní a křest nové knihy Nanao Sakaki: JÍT NALEHKO
Hudba - Zuzana Dumková
Tanec a koncept - Andrea Opavská, Petr Opavský
Přednes - Renata Bulvová, Nika Nováková, Ondřej Linhart, Tomáš Pospíšil
Videoprojekce - Luboš Jeřábek
Host - Josef Janíček z Plastic People of the universe
Čajový obřad - Jaromír Čajomír Horák
Děkujeme za podporu Česko-japonské společnosti, Čítárně Unijazz, Camelquerque a nakladatelství Dharmagaia, které knihu vydalo.

Událost Facebook: https://fb.me/e/2kAVoOhXa

Vstupenky: https://goout.net/

https://dharmagaia.cz/     https://www.japan.cz/

Zobrazit aktuální události
« Předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24 Další »