Nacházíte se na stránce: Akce
Zobrazuji pouze proběhlé akce, Zobrazit vše

Akce - již uplynulé události

30. 1. 2024 20:00Literárně-hudební kabaret na (A)voidu

AvoidCafé

XVIII. Podpalubní kabaret tentokrát v (A)void Café cca pod Tančícím domem. „V kobce na náplavce barman přikládá, pod Tančičem je skvělá zábava…“ S nejlepšími kousky kabaretní sezóny 2024 vystoupí tito umělečtí gentlemani:

Zuzana Dumková s dynamitnickou kytarou + Jan Lidové noviny Nejedlý + Lapač dechu Ondřej Linhart + Slovní balantér Kamil Princ + Lapač snů Viki Shock + Jim Nasrat + Štěpán Mikulenka + Šíleně smutná Delfína + (Ne)skutečný umělec + Radek F1 + Mrtví tatínci + Čtvrtá a pátá premiéra písně Všichni jsou už v Essenu
V devět proběhne obvyklé neobvyklé nápojové překvapení s příběhem!
Večerem provázejí a hosty zpovídají dva skvělí vyvaděči pan Josef Straka v hrsti a pan Bohuslav Vaněk-Úvalský v plyši. A možná připluje i manuální ulož.to…
Vstupné jest dobrovolné, kontroluje BVÚ.
Těšíme se na Vás!
POZOR! Kabaret se v lednu koná od 20.00 v (A)void Café zhruba pod Tančícím domem poblíž Jiráskova mostu.
Kdo to zvrtá a dorazí na loď, nechť pokračuje po nábřeží a po proudu Vltavy a dojde tam za 6 minut. Kdo chce poslouchat racky, ať zůstane na lodi!

14. 12. 2023 19:45Poesie mezi Řádky: Jan NEUBERT/Milli JANATKOVÁ

Jan Neubert

host: Jan NEUBERT, *1952, fotograf & svobodný umělec a ...renesanční člověk.
Emeritní vysokoškolský pedagog. Člen Asociace profesionálních fotografů a Českého Klubu Velocipedistů-1880. http://neubert.cz/.

hudba: Milli JANATKOVÁ -  zpěvačka, multiinstrumentalistka, performerka, skladatelka a výtvarnice propojující žánry a umělecké obory. https://millijanatkova.com/

Z důvodu nemoci nám zahrál Petr Vaněk. Děkujeme.

16. 11. 2023 19:45Poesie mezi Řádky: Miroslav OLŠOVSKÝ / Anna BIDLOVÁ

Miroslav Olšovský a Anna Bidlová

host: Miroslav Olšovský-básník, prozaik, rusista a komparatista. Vydal prózu Líčení (2012) a básnické sbírky Záznamy prázdnot (2006), Průvodce krajinou (2011) a Kniha záznamů a prázdnot (2017). Podílel se na vydání a překladu antologie literární a filozofické tvorby činarů Ten, který vyšel z domu… (2003). Edičně připravil výbor z díla básníka Igora Cholina Nikdo z vás nezná Cholina (2012). Básně a eseje o literatuře publikoval v A2, Pěší zóně, Souvislostech či Světu literatury. Pracuje ve Slovanském ústavu AV ČR. V dohledné době mu má vyjít v nakladatelství Fra kniha Psaní mi za rukou běhá jako pes.


hudba: Anna Bidlová-zpěvačka a kytaristka gravitující k rocku, folku i jazzu. Tato studentka života představí své oblíbené písně.

10. 11. 2023 17:00NANAO Sakaki projekt - Den Poezie 2023

Nanao Klementinum
Nalehko s Nanaem Sakaki - básně japonského poutníka
Multimediální performance
režie: Tomáš Pospíšil, produkce: Ondřej Linhart
Čajový obřad: Markéta Sókei Reiter Fujita - profesorka japonského čajového obřadu školy Urasenke
přednes: Renata Bulvová, Nika Nováková, Tomáš Pospíšil, Ondřej Linhart
hudba: Zuzana Dumková
tanec: Andrea Opavská, Petr Opavský, Alena Dittrichová, Mish Rais
vizuální projekce: Luboš Jeřábek

19. 10. 2023 19:00Poezie mezi Řádky: MOŘIC KLEIN / JAN VÁŇA

Mořic Klein

host: MOŘIC KLEIN - básník, prozaik a příležitostný publicista.

Knižně vydal zápisky o pobytu v USA Otherside (2008), komponovaný výbor z básní a drobných próz Ostatky (2014), sbírku inspirovanou prostředím dětského domova Cikánov (2017, v roce 2018 zpracována pro rozhlas) a koláž básní, zápisků a próz Protější svahy (2021).

Řada textů zůstává v rukopisech, mezi nimi například novela Celou noc jsem tehdy šel či deníkový cyklus nazvaný Noci, dny. V současnosti dokončuje rukopis sbírky Lesk sazí. Učí na gymnáziu v Táboře češtinu a společenské vědy. V roce 2020 získal ocenění Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele ČR.

hudba: JAN VÁŇA - písničkář a textař původem z Tábora, vypravěč příběhů a pocitů. https://www.youtube.com/watch?v=XkivvDk3JW0

21. 9. 2023 19:45Poezie mezi Řádky: JIŘÍ KAČUR / JANA ŠTEFLÍČKOVÁ

Jirka Kačur

Texty:          Jiří Kačur narozen v roce 1965. Léta 1965 až 68 prospal jako hodné pachole v Bruntále. Jako student fyziky bojoval za svobodu na pražských ulicích v roce 89, ale vyznamenán za statečnost nebyl. Ku prospěchu kulturního klimatu v této zemi již mnoho let provozuje antikvariát a píše divadelní hry, povídky, romány, eseje, básně a kreslí i komiksy.

Hudba: Jana Šteflíčková-písničkářka, kytaristka a herečka. Vystudovala DAMU, hrála v Západočeském divadle v Chebu je členkou souboru Studia Y. Ukázky z CD Letná a další najdete na: https://steflickova.cz/.

Zobrazit aktuální události
« Předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24 Další »