Nacházíte se na stránce: Novinky / Poetry Battle, klub Kocour, 9.2.2017

Poetry Battle, klub Kocour, 9.2.2017

Milí duelanti, tak máme úspěšně za sebou první kolo Battle. Pro ty z vás, kteří u toho nebyli, zkusíme udělat malý report. Vše se proběhlo, ve společném programu s muzikou ve vysočanském klubu Kocour. Ano, spoustě citlivých duší básníků se možná bohapustá hospoda s pódiem může zdát jako nevhodné prostředí pro prezentaci niterností, ale pokud nechcete zůstat v salónním ghettu kaváren, kde před vámi sedí pouze vaši přátelé a sourozenci a rodiče, nezbyde vám než tuto výzvu akceptovat…

A teď ta dobrá zpráva. V sále bylo 72, slovy sedmdesát diváků a takto nacpaný, už Kocour dlouho nebyl. Lehce se omlouváme za časový skluz se začátkem, díky kterému se vše protáhlo a za drobný chaos, který vedl třeba k tomu, že jsme neměli připravené medailonky duelantů pro představení a Tomáš Pospíšil tak při moderování improvizoval, ale nikdo není dokonalý a věřte, že jsme se z podobných chyb, poučili pro příští kola. Další dobrou zprávou je, že pozvánka na akci měla k dvěma tisícům shlédnutí, facebookový profil Battle ke třem tisícům a hlavně, že se tady na stránkách Battle prostřednictvím formuláře hlásí další duelanti, takže druhé kolo bude naplněno. Ale klidně se hlašte dále, neb onemocnět může každý a na někoho může dolehnout i tíha okamžiku a ztratí odvahu na poslední chvíli…

Zita MalaníkováAnna KaczmarskáAlex PapsVáclav Fencl LosenickýVlastimil ŠantrochAneta Birnerová

Do prvního kola se přihlásili a vystoupili tito poetové: Zita Malaníková, Anna Kaczmarská, Alex Paps, Václav Fencl Losenický, Vlastimil Šantroch a poslední vítězka Aneta Birnerová. V prvním kole na sebe narazila Zita s Anničkou. Obě statečně bojovaly a ani jedna nedala svou kůži lacino. Diváckým hlasováním do semifinále proklouzla o čtyři hlasy Zita. Do druhé dvojice byli nalosováni pánové Alex Paps a Václav Fencl Losenický. Alex zaujal kulometnou dikcí, ale diváci i přes to poslali do semifinále Václava a to rozdílem tří hlasů. Ve třetí dvojici pak Aneta Birnerová porazila 30:8 hlasům Vlastimila Šantrocha. Do semifinále pak jako Šťastný poražený, postoupil Alex, který dostal v prvním kole nejvíce diváckých hlasů z těch, kdo prohráli svůj čestný souboj.

Následovala produkce kapely Mensfield s úžasnými poetickými texty pana Myškovského v uhrančivé interpretaci pana Ostrého. Závěrečný cover Personal Jesus od Depeche Mode, pak s pány zpívalo celé auditorium. Pánové vám ještě jednou děkují za laskavé přijetí.

A tím se dostáváme k semifinále. V prvním z nich se utkala Zita s Alexem a vítězem se s celkovým skóre 17:13 stal Alex, který diváky bavil čím dál tím více. Zita ale podala skvělý výkon a její reminiscence na Jima Morrisona a The Doors byla fantastická. Ve druhém duelu semifinále na sebe narazili Aneta s Václavem a vítězkou se stala Aneta s celkovým skóre 22:14. Nicméně Václav se v boji rozhodně neztratil a jeho výkon oproti prvnímu kolu stoupl o 100%. Věříme, že jeho čerstvě vydaná sbírka Oblázky na hladině bude mít úspěch a že se s ním ještě potkáme.

Ve finále tak na sebe narazili Aneta s Alexem a přes Alexův heroický výkon, kdy směstnal do finálové minuty to, co v prvním kole stihnul za minuty tři, mu na vítězství nestačil. Přesto Alexovi gratulujeme k finálové účasti a věříme, že nám i nadále zachová přízeň.

Celkovou vítězkou a první postupující do Grand finále se tedy stala obhájkyně loňského titulu Aneta Birnerová. Její výkon byl oproti loňskému opět jistější, poezie vybroušenější a v souboji vítězů jednotlivých kol v Grand finále bude těžkou soupeřkou pro kohokoli, kdo bude chtít vyhrát hlavní cenu, tedy vydání vlastní autorské sbírky. Aneta dostala jako odměnu pro vítěze nádherný popisovatelný batoh od partnera Battle společnosti Poetizer, která provozuje stejnojmennou aplikaci pro mobilní telefony pro sdílení a tvorbu poezie. Neznáte-li, stáhněte a vyzkoušejte, nebudete litovat.

Herní pavouk

Fotogalerie