Nacházíte se na stránce: Akce
Zobrazuji pouze proběhlé akce, Zobrazit vše

Akce - již uplynulé události

15. 5. 2008 20:00Květnové Poetické oko

Další koncentrace a konfrontace různých literárních stylů a vystoupení, geniality, záblesků inteligence a bezbranné grafomanie - tedy Poetické oko se koná ve čtvrtek 15. května 2008 od 8 hodin večer v barovém salonku kina Oko v Praze na Letné za účasti osmileté stálice naší scény Emmy, dále Hannah Haller, zenového Máry za Dědka s brejlema, literární sopky Erny, Ondřeje Linharta, tentokráte zpomaleného hudebně doprovázeného Tomáše Míky a slam poetů Jakuba Folla a René Jahody. Pořadem bude provázet ostřílená kabaretní dvojka Fouki - Sergi. Na závěr oficiální části proběhne soutěž pro všechny zájemce: Napiš na dané téma něco za minutu, řekni nám to všem za 30 vteřin. Její vítěz bude odměněn mezi námi tak populárním zápisníkem zemřelých bardů - černým legendárním Moleskinem, za nějž děkujeme Fra. O vítězi soutěže rozhodneš i ty - svým jasným hlasem. Tak to už, myslím, stojí za to.

7. 4. 2008 20:00V rámci bez obrazu XII.

Nechte se unášet láskou, vášní, bolestí i smutkem původních českých a ruských šansonů, jejímiž autorkami i interpretkami jsou Valentina Shuklina (zpěv, piáno), Erika Deutschová (zpěv) a Markéta Drahoňovská (piáno). Večerem, ke kterému neodmyslitelně patří sklenka dobrého vína i špetka poezie, vás bude provázet Radek Valenta. Autoři poezie: Erika Deutschová, David Mareš a Markéta Drahoňovská. V druhé části večera vystoupí jazzová partička Läpple.

1. 2. 2008 20:00V rámci bez obrazu X.

Nové texty Ondřeje Linharta chybět nebudou, i když "Únor bílý-pole sílí" , hosty budou tudíž "undergroundoví básníci" Milan Erben a Bolek Bulena Bublina , k tomu nám zahrá věřte nebo ne, kapela Traband.
Pro cyklus "Poezie a Jazz" připravuje Michal Stehlík.

11. 1. 2008 20:00V rámci bez obrazu IX.

Svými texty Vás provede Ondřej Linhart a jako host se představí squaterský Básník Ticho , narozen Kosmatého prstence DiLevelpadogkálího spinu poblíž Vegy, v Galaxii Minolta. Svoji pozemskou existenci staví na iluzi Věčného mládí.Publikovat začal v 16letech. Předtím se věnoval školnímu divadlu a punkjazzové kapele, ve které hrál na trubku. Od roku 1997 se zaměřuje na existencionalisticko-konceptuální literární experiment . Tzv. Noviny poezie Noc, ve kterých po nocích mixuje jako Poetryjockej kolem magických virtulí básně svých kolegů z celého Vesmíru. Jeho básně vyšly v Antologii Ryby Katedrál 2001 Petrov. Samostatně vydal Básník Ticho 2000 a ARTCORE 2003. Patří mezi nemodernisticky zaměřené autory, kriticky pronásledované zejména tzv. civilistickými supermarketovými maniaky. Řadí se k obdivovatelům F.X.Šaldy, Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Karla Tomana. Nejoblíbenější český autor v Austrálii, Islandu, Mauretánii, Tanganice a Svaté Lucii.

V hudební části uslyšíme modernjazz trio Vladimír Strnad-piano, Jan Greifoner-kontrabas, Branko Križek-bicí.
Pro cyklus "Poezie a Jazz" připravil Michal Stehlík.


Zobrazit aktuální události
« Předchozí 1 6 11 15 16 17 18 19 20 Další »